Biz Sizi Arayalım

0 (542) 459 57 57 0 (368) 613 42 56

Katkılarımızla İlköğretim Okulu Açıldı

Ayancık’lı İşadamımız Yirmibeşoğlu Mehmet Çetin’in katkılarıyla yaptırılan anasınıfı 12 Nisan 2012 Perşembe günü görkemli bir törenle hizmete açıldı.

Açılış, Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. Açılış konuşması Av.Hasan Hüsnü Kılıç İlköğretim Okul Müdür V. Ali Arslan tarafından yapıldı. Arslan Özetle şunları söyledi.

Ayancık Avukat Hasan Hüsnü KILIÇ İlköğretim Okulu, arsası bağışlanmak suretiyle yapılmış bir okuldur. Bu arsa Avukat Hasan Hüsnü Kılıç’ın kızları Sayın Sema Manav ve Semra Genç ile damadı Yılmaz Genç tarafından bağışlanmıştır. 2008 yılında tamamlanarak eğitim-öğretime açılmıştır.

09 Nisan 2012 tarihinde iskânı alınarak eğitim-öğretime hazır hale gelmiştir. Bünyesinde 2 derslik, 1 mutfak, 1 oyun odası kız-erkek wc barındırmaktadır.

Anasınıfımızın yapımında; katkı ve desteklerinden dolayı başta Sayın Valimiz Dr.Ahmet CENGİZ olmak üzere, Kaymakamımız Sayın Suat Yıldız’a, yapı ruhsatı, iskanı ve mutfak beyaz eşyalarını temin eden Belediye Başkanımız Sayın Ayhan Ergün’e, İl Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Emin Akkurt’a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Orhan Köksal’a, Milli Eğitim Şube Müdürümüz olup şu an Kütahya İl Milli Eğitim Müdürü olarak görev yapan Coşkun Esen’e, Kurucu Müdürümüz Sabri Sarısoy’a, Anasınıfımızın yapımını üstlenen Yirmibeşoğlu Mehmet Çeçin’e, proje çiziminde Sayın Mimar Candan Coşkunarslan ve Nejat Yavuz’a, projenin onaylanmasında Sinop Türk Mühendis ve Mimarlar Odası Birliği Başkanı Sayın Mehmet İsmet Aykın’a, bu yeri bağışlayarak Okulumuzun ve Anasınıfımızın yapılmasına vesile olan Avukat Hasan Hüsnü Kılıç’ın kızları Sayın Sema Manav ve Semra Genç ile damadı Yılmaz Genç’e huzurlarınızda ayrı ayrı şükranlarımızı sunuyoruz. Diyerek konuşmasını tamamladı.

Akabinde Sayın Valimiz Dr. Ahmet Cengiz konuşmasını yapmak için kürsüye geldi. Ardından YİRMİBEŞOÐLU ANASINIFININ proje çiziminde emekleri geçen Sayın Mimar Candan Coşkunarslan ve Nejat Yavuz’a ve Yirmibeşoğlu Mehmet Çetin’e Sayın Valimiz Dr. Ahmet Cengiz ve İlçe Kaymakamımız Suat Yıldız tarafından plaket taktim edildi. Akabinde Folklor gösterileri ve Anasınıfı Öğrencileri tarafından Müzikli oyunun devamında, Sayın Valimiz Dr. Ahmet Cengiz, Yirmibeşoğlu Mehmet Çetin ve Babası tarından anasınıfının açılışı gerçekleşti. Akabinde program sona erdi.